לוגו עו״ד יוסף אוזנה
Search
Close this search box.

ליצירת קשר חייגו

077-2308761

7 סוגי עורכי דין שכדאי לכל אזרח להכיר

סוגי עורכי דין

אנשים רבים מספרים מפעם לפעם כי הם זקוקים לשירותיו של עורך דין, אך מתקשים להסביר במדויק מה הוא תחום ההתמחות הנדרש להם. עם זאת, חשוב להבין את ההבדלים בין השירותים השונים ומגוון תחומי ההתמחות. כך תוכלו לדעת למי נכון לפנות בשעת הצורך. 

הנה סקירה קצרה שתעשה לכם קצת סדר בבלגן.

עורך דין מקרקעין

אם אתם ניצבים בפנים עסקת קנייה או מכירה של נכס חדש, מתכננים לשכור או להשכיר, או חווים אתגרים הקשורים בתכנון ובנייה, עורך דין מקרקעין הוא הכתובת עבורכם. הוא עשוי להיות חיוני מאוד בכל הקשור להבטחת הזכויות שלכם. הוא גם זה שיגן עליכם במקרה שבו אתם מתמודדים עם עסקה משפטית מורכבת.

לקבלת ייעוץ מקצועי ממשרד עו"ד מקרקעין, צרו עמנו קשר כבר היום ונשמח לעזור!

עורך דין פלילי

עורך דין פלילי מייצג לקוחות החשודים או מואשמים בביצוע עבירה פלילית. תפקידו לספק הגנה משפטית, להעניק ייעוץ ללקוחותיו, לנהל משא ומתן עם התביעה ולנסות להשיג את התוצאה הטובה ביותר. דרך אגב, את התוצאה האידיאלית יוכל להשיג בבית המשפט ואף קודם לכן, במסגרת הסדר טיעון כזה או אחר.

עורך דין דיני עבודה

לכל עובד ועובדת בישראל יש זכויות וחובות, וכלל זה נכון גם לגבי המעסיקים שלהם. אם כן, במקרים בהם עולות סוגיות הקשורות בתנאי העסקה, שכר, אפליה, פיטורין ואפילו הטרדה מינית במקום העבודה, עורך דין דיני עבודה הוא המענה המקצועי והטוב ביותר עבורכם. הוא יעזור לכם להבטיח עמידה בכל החוקים והתקנות הקשורים בהעסקת עובדים, וכן הוא יסייע בפתרון סכסוכים בין עובדים למעסיקים.

עורך דין חדלות פירעון

במקרים בהם עסק או אדם פרטי מתקשים לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלהם, נכנס אל התמונה עורך דין חדלות פירעון. זהו האדם המקצועי והמתאים ביותר לניהול התהליך המשפטי של פשיטת רגל או סידורי חוב. בנוף הוא יסייע לכם להכיר לעומק את כל האופציות הקיימות, ולנהל את הליך חדלות הפירעון בצורה הטובה ביותר.

עורך דין משפחה

במציאות שבה זוגות רבים מחליטים לפרק את התא המשפחתי, יש לעורך דין משפחה חשיבות רבה מאוד. הוא זה שיעניק לכם ייעוץ וליווי משפטי במגוון רחב של נושאים, לרבות הסכמי גירושין, משמורת ילדים או חלוקת רכוש. הוא גם יכול לייצג אתכם בבית המשפט ולסייע בהגעה להסכמות, בין אם באמצעות משא ומתן ובין אם באמצעות הליכי גישור. 

עורך דין רשלנות רפואית

במקרים בהם קיים חשד לרשלנות רפואית, עורך דין המתמחה בתחום זה יכול לסייע בקבלת פיצויים על נזקים שנגרמו. זאת במקרים בהם הנזקים הם תוצאה של טיפול רפואי לקוי או של מחדל בתחום הבריאות. עורך הדין יאסוף את כל המידע הנדרש וייצג את הלקוח במאבק המשפטי, אשר עשוי להיות ממושך ומורכב למדי.

עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה מתמחה בעבירות תעבורה ובהליכים משפטיים קשורים. כך הוא עשוי להעניק ייעוץ וליווי מקצועיים במקרים בהם התקבלו דוחות על נהיגה בשכרות או מהירות יתר, ואף במקרים של תאונות דרכים. בנוסף, עורך הדין יידע לסייע בהגנה על זכויות הנהגים, תוך הקטנת הנזק המשפטי והפיננסי שעשוי להיגרם בעקבות אירועים אלה.

סיכום

הבנת התחומים בהם מתמחים עורכי הדין עשויה להיות מכרעת בעת הצורך. למעשה, כל אחד מן המומחים מספק ידע ומיומנויות שיש להן השפעה רבה על הזכויות והאינטרסים שלכם. אם אתם זקוקים לייעוץ, לייצוג או להגנה משפטית, חשוב שתבחרו את עורך הדין המתאים לצרכים הייחודיים שלכם.

מאמרים מומלצים
לקבלת ייעוץ משפטי חייגו
077-2308761
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

בואו נדבר

מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם.