לוגו עו״ד יוסף אוזנה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ליצירת קשר חייגו

077-2308761

מחיר עורך דין קניית דירה מקבלן 2024

מחיר עורך דין קניית דירה מקבלן

התעריף המינימלי עבור שכר טרחה של עורך דין קניית דירה מקבלן עומד על שיעור של 0.5% משווי הדירה, כפי שנקבע במסגרת החוזה. בכל מקרה מקובל כי שכר הטרחה לא יפחת מ-6,000 שקלים (לפני מע"מ), שכן שכר זה משקף במידה רבה את עבודתו של עורך הדין בכל שלבי התהליך, ואת מורכבות העסקה.

אם אתם רוצים לדעת כמה בדיוק זה יצא בהתאם לדירה שאתם מעוניינים לקנות, צרו קשר עם משרד עו"ד מקרקעין YLAW ונשמח לתת לכם ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות.

עורך דין נדל''ן יוסף אוזנה

הפרדת עלויות: רוכש הדירה מול עורך דין הקבלן

עלויות עורך הדין של רוכשי הדירה כוללות בדרך כלל את הייעוץ המשפטי, בדיקת המסמכים, ניהול המשא ומתן וליווי התהליך עד לסיומו. לעומת זאת, עלויות עורך הדין של הקבלן עשויות לכלול פעולות נוספות כמו תכנון הסכמים והתמודדות עם סוגיות משפטיות מורכבות יותר.

איך מחשבים את עלות שכר הטרחה של עורך הדין?

שכר הטרחה של עורך דין בתהליך של קניית דירה מקבלן מחושב בדרך כלל על בסיס אחוז ממחיר הדירה, על פי תעריף קבוע או שעתי, ובהתאם להסכם בין הלקוח לעורך הדין. בנוסף, על אף שישנם שיעורים מינימליים שנקבעו על ידי לשכת עורכי הדין, המחיר הסופי תלוי גם במורכבות העסקה, בניסיון של עורך הדין וכן בגורמים נוספים. 

האם שכר הטרחה של עורך הדין כולל מע"מ?

סוגיית המע"מ תלויה בעורך הדין, ולכן חשוב לבדוק מבעוד מועד האם המחיר שנקבע כולל מע"מ. למעשה, כדאי להגדיר מראש את הנושא כדי להימנע מהפתעות ביום שאחרי.

למה חשוב ליווי עורך דין מקרקעין בקניית דירה מקבלן?

אם החלטתם לרכוש דירה חדשה, ובוודאי דירה מקבלן, סביר להניח שהגדרתם לעצמם יעדים ברורים ותקציב מדויק. הדירה אמורה לשרת את הצרכים שלכם, ותפקידו של עורך דין מקרקעין לוודא כי אתם אכן מקבלים מענה נכון לכל האינטרסים שלכם. בכלל זה עליו לזהות סיכונים משפטיים אפשריים, וכן להבטיח תהליך חלק ומוצלח ככל האפשר.

עורך דין קניית דירה מקבלן יוסף אוזנה

מה כולל שכר הטרחה של עורך הדין שלכם בקניית דירה מקבלן?

שכר הטרחה של עורך הדין יכול לכלול מגוון רחב של שירותים ומענים מקצועיים, לרבות ייעוץ משפטי, ניהול משא ומתן, בדיקת מסמכים, וליווי התהליך עד לחתימה על העסקה.

למה צריך לשלם גם לעורך הדין של הקבלן?

במקרים שונים סביר כי תידרשו לשלם לעורך הדין של הקבלן. זאת כדי להבטיח ניהול תקין של התהליך מצד הקבלן ברמה המקצועית והמשפטית. עם זאת, בשביל להבטיח עסקה כדאית, מומלץ מאוד לרכוש עורך דין משלכם, מכיוון שעורך הדין של הקבלן עובד בשביל הקבלן ומשרת את האינטרסים שלו, ולאו דווקא את שלכם.

מתי מתבצע התשלום לעורכי הדין בתהליך רכישת דירה מקבלן?

התשלום לעורכי הדין בדרך כלל מתבצע בנקודות זמן שונות לאורך התהליך. כך ייתכן כי תתבקשו לשלם חלק מהסכום בעת חתימה על ההסכם, סכום נוסף במועד הסיום, וחלקים נוספים בהתאם לאבני הדרך שייקבעו לפני שתצאו לדרך.

מה ההבדל בין רכישת דירה מקבלן לרכישת דירה מקבלן על הנייר?

כאשר אתם קונים דירה מקבלן על הנייר, משמעות הדבר הוא שהדירה עדיין נמצאת בשלבי התכנון. לעומת זאת, משמעות קניית דירה מקבלן "לא על הנייר" היא שהדירה כבר בנויה. 

יתרונות וחסרונות קניית דירה מקבלן

מהם היתרונות של רכישת דירה מקבלן?

 • דירה במצב חדש: לא זאת בלבד שתקבלו דירה שאיש לא התגורר בה בעבר, תוכלו ליהנות גם מתחושה של התחדשות וניקיון, וחשוב מכך, דירות חדשות מקבלן דורשות לרוב הרבה פחות תחזוקה. זאת משום שהמבנה והתשתיות חדשים לחלוטין.
 • אחריות וביטחון מצד הקבלן: רוב הקבלנים מציעים תקופה של אחריות לטיפול בפגמים שונים אשר עלולים להתגלות לאחר המסירה. יתרה מכך, דירות חדשות נבנות על פי כל תקנות הבינוי העדכניות, לרבות נושאים הקשורים בבידוד תרמי ואקוסטי, או חיסכון באנרגיה.

בואו ללמוד עוד על קניית דירה מקבלן >>

מהם החסרונות של רכישת דירה מקבלן?

 • עלויות נוספות: בתהליך רכישת דירה מקבלן קיים החשש מפני עלויות נוספות שלא נלקחו בחשבון בראשית הדרך, למשל בשל הצורך בתשלום על עבודות שיפוץ או שדרוג. לכן חשוב להיערך מראש עם תקציב גמיש ככל האפשר.
 • מיקום וסביבה: במקרים רבים פרויקטים של בנייה נמצאים באזורים שנמצאים עדיין בשלבי פיתוח. לכן יש לקחת בחשבון כי הסביבה עדיין אינה מפותחת דיה, וייתכנו בעיות הקשורות בתשתיות ציבוריות, בפרט בכל הקשור לקיומה של תחבורה ציבורית או לנוכחותם של בתי ספר, גני ילדים ומרכזי קניות.

מהם היתרונות של רכישת דירה מקבלן על הנייר?

 • חיסכון כלכלי: לרוב, רכישת דירה מקבלן על הנייר מציעה הזדמנות לרכוש דירה חדשה במחיר נמוך יותר, וזאת בהשוואה למחיר של דירה קיימת. יתרה מכך, ממועד הרכישה ישנו פוטנציאל לעליית ערך הנכס בעתיד, בפרט באזורים שנמצאים בשלבי פיתוח.
 • אפשרות להתאמה אישית: כאשר הדירה עדיין על הנייר בלבד, אפשר לבחור גימורים, חומרים ואלמנטים עיצוביים בהתאם להעדפות אישיות. ניתן גם להתאים את תכנון הדירה לצרכים הספציפיים של המשפחה.
 • דירה חדשה ומודרנית: דירות חדשות כוללות מתקנים ותשתיות חדישות ומודרניות, והבנייה כולה מתבצעת על פי התקנות החדשות ביותר.
 • בחירת מיקום ופרויקט: במקרים רבים ניתנת לרוכשים האפשרות לבחור פרויקט בהתאם למיקום אטרקטיבי ומידת הקרבה שלו לשירותים אחרים הצפויים בהמשך, כדוגמת מקומות עבודה, בתי ספר ותחבורה ציבורית.

מהם החסרונות של קניית דירה מקבלן על הנייר?

 • עיכובים במסירה: יש להיערך לכך שתהליכי בנייה עלולים להתעכב, מה שעשוי לעורר תחושות של אי ודאות בנקודות זמן שונות לאורך הדרך. יש לכך השפעה גם על החלטות אחרות, לדוגמה בכל הקשור לבחירת בית הספר בו ילמדו הילדים, או מקום המגורים הזמני עד השלמת תהליך הבנייה.
 • תלות בקבלן: חשוב לזכור כי ישנם סיכונים מסוימים הקשורים במשבר כלכלי בשוק או בקושי כלכלי אצל הקבלן בפרט. מקרים אלה ישפיעו, באופן טבעי, גם על הפרויקט ועל ההשקעה כולה.
 • סטיה מהתכנון המקורי: במקרים שונים עשויים להתבצע שינויים בתכנון הדירה או הפרויקט כולו, ומכאן שרוכש עשוי למצוא עצמו עם שליטה קטנה יותר על התוצאה הסופית שתתקבל.
עורך דין מקרקעין יוסף אוזנה

עורך דין קניית דירה מקבלן שישמור על הזכויות שלכם

כאשר אתם בוחרים לרכוש דירה מקבלן, אין ספק שיש לצעד הזה יתרונות רבים אך חשוב להכיר את משמעות ההחלטה לעומק. מומלץ לעצור ולבחון את העלויות המשפטית הכרוכות בכך, ולוודא שיש לכם ייעוץ משפטי ומקצועי באיכות הגבוהה ביותר. זאת כדי שתוכלו להגן על האינטרסים שלכם לכל אורך הדרך, ולוודא כי תהליך הרכישה יתבצע באופן חלק ובטוח ככל האפשר.

לקבלת ייעוץ מקצועי ממשרד עו"ד מקרקעין בירושלים, צרו עמנו קשר כבר היום ונשמח לעזור!

מאמרים מומלצים
לקבלת ייעוץ משפטי חייגו
077-2308761
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

בואו נדבר

מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם.